koneser-house.pl

Blog tematyczny o ogrodzie i wnętrzach

OgródPorady

Jak urządzić stylowy i nowoczesny ogród?

Jak urządzić stylowy i nowoczesny ogród?

Urządzenie nowoczesnego i stylowego ogrodu to zadanie, które wymaga dokładnego zaplanowania. Aranżacja nowoczesnego ogrodu wymaga starannego doboru wszystkich elementów, dzięki którym możliwym stanie się stworzenie oryginalnej i harmonijnej przestrzeni.

Nowoczesny ogród – od czego zacząć?

Urządzanie nowoczesnego ogrodu najlepiej będzie rozpocząć od przygotowania dokładnego planu, który pomoże w uniknięciu niespodziewanych wpadek czy nadprogramowych wydatków. Planując rozmieszczenie poszczególnych elementów ogrodu warto pamiętać o tym, że modny, nowoczesny ogród charakteryzuje duża precyzja i symetria – w nowoczesnym ogrodzie nie będzie więc miejsca na niedbałe, przypadkowe elementy.

Przy wyborze materiałów i roślin, które posłużą do aranżacji ogrodu warto zdecydować się na proste formy, które nie przytłoczą przestrzeni i podkreślą jej awangardowy charakter.

Rośliny do nowoczesnego ogrodu – jakie wybrać?

W nowoczesnym ogrodzie najlepiej sprawdzą się łatwe w uprawie rośliny, które nie przytłoczą ogrodu, zapewniając zrównoważony, harmonijny efekt . Dodatkowo warto zadbać także o dokładne określenie miejsca każdej rośliny, co pomoże w uniknięciu przeładowania i przytłoczenia ogrodowej przestrzeni.

W modernistycznym ogrodzie doskonale odnajdą się między innymi różnego rodzaju drzewa i krzewy takie jak buki czy tuje. Wśród kwiatów i roślin ozdobnych pasujących do nowoczesnego ogrodu można znaleźć między innymi dekoracyjne trawy, liliowce czy tulipany.

Oświetlenie nowoczesnego ogrodu – o czym pamiętać?

Efektowne oświetlenie ogrodu to jeden z najważniejszych elementów, dzięki któremu możliwym stanie się wyeksponowanie piękna i naturalnych barw podświetlanych obiektów. Wybierając oświetlenie do ogrodu warto postawić na modernistyczne rozwiązania, które podkreślą nowoczesny charakter przestrzeni. W nowoczesnym ogrodzie sprawdzą się doskonale między innymi różnego rodzaju reflektory czy proste kinkiety.

Nowoczesny ogród to także idealne miejsce dla różnego rodzaju lamp LED – duży wybór wzorów i kolorów lamp LED pomaga w stworzeniu bardzo różnorodnych aranżacji i dopasowanie rodzaju oświetlenia do indywidualnych potrzeb ogrodu.

Meble do nowoczesnego ogrodu

Urządzając ogród nie można zapomnieć o wygodnych i stylowych meblach – w nowoczesnej przestrzeni świetnie sprawdzą się między innymi proste meble rattanowe, które okażą się nie tylko efektowne, ale także i wytrzymałe.

Pośród mebli do ogrodu nie powinno zabraknąć wygodnego stołu, prostej ławki oraz krzeseł, które pozwolą wypocząć w gronie najbliższych i przyjaciół. W nowoczesnym ogrodzie można z powodzeniem postawić także dużą, metalową huśtawkę.

Udostępnij