koneser-house.pl

Blog tematyczny o ogrodzie i wnętrzach

Wnętrza

Lustro z podświetleniem – doceń jego zalety

Lustro z podświetleniem – doceń jego zalety

Lustro stanowi jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdej łazienki, ale i przedpokoju. Dla walorów dekoracyjnych (choć nie tylko) montujemy je w sypialni lub w salonie. Zazwyczaj szukamy wśród kształtnych ram, modeli bezproblemowych w montażu, a także mając na względzie wymiary, które będą pasowały do danej przestrzeni. Wśród luster znajdujemy również te z wbudowanym podświetleniem. Takie modele zaskakują nie tylko pod względem wizualnym. Jakie zalety oferują i kiedy warto zdecydować się na taką wersję?

Lustro z podświetleniem – zamiast dodatkowych lamp

Lustra z podświetleniem należą przede wszystkim do produktów niezwykle praktycznych. Wbudowane oświetlenie pozwala na rezygnację z lamp, które przy standardowych modelach są niezbędne, aby właściwie oświetlić nie tylko lustro, lecz również całą strefę, w której się ono znajduje.

Takie rozwiązanie jest nieocenione w małych i niewymiarowych przestrzeniach. Wszędzie tam, gdzie instalacja nawet dodatkowej lampy mogłaby wpłynąć na funkcjonalność i komfort korzystania z danego pomieszczenia. Dzięki modelom z podświetleniem, np. z oferty https://led-lustra.pl/, oszczędzamy miejsce na ścianie. Możemy je przeznaczyć na dodatkowe półki, haczyki czy wieszaki, szafki, a nawet dekoracje, które w aranżacji odgrywają równie dużą rolę.

Energooszczędne oświetlenie, czyli technologia LED na prowadzeniu

Zastosowanie kilku punktów świetlnych wokół dużego lustra oznacza nierzadko dodatkowy koszt na rachunkach za prąd. Tym bardziej, że z lustra i oświetlenia korzystamy często, nie tylko za dnia i nie tylko wtedy, gdy panują dobre warunki atmosferyczne. Wykonanie bowiem makijażu czy czynności pielęgnacyjne wymagają dokładnego widzenia w lustrze. Światło naturalne, nawet w pomieszczeniu z oknem, to zbyt mało, aby komfortowo wykonywać tego typu czynności.

Gdy stawiamy na podświetlane lustro, możemy liczyć na wyposażenie w technologię LED. Cała rama lustra zostaje zatem podświetlona, ale w taki sposób, że korzystanie z tego rozwiązania jest energooszczędne.

Praktyczna dekoracja i dopasowanie do dowolnej aranżacji

Podświetlanym lustrom nie można również odmówić wyjątkowych walorów dekoracyjnych. Co więcej, do wyboru są różne barwy światła, co oznacza, że lustro w połączeniu z kolorowym podświetleniem, a nawet efektowną ramą, staje się głównym elementem dekoracyjnym wybranego pomieszczenia. Pozwala zatem zrezygnować z niepraktycznych i banalnych ozdób. Minimalistyczna łazienka z podświetlanym lustrem lub nowoczesny salon z nutą glamour – wśród takich propozycji nie trzeba nic więcej, aby wnętrze zachwycało.

Jak dobierać lustro z podświetleniem?

Wybierając lustro z podświetleniem, należy zwrócić uwagę na te same elementy, co w przypadku standardowego modelu lustra. Ważne są wymiary, kształt, oprawa i jej kolorystyka. Te parametry decydują o tym, jak finalnie będzie się prezentować przestrzeń, w której zagości lustro.

Rozważmy wybór modelu z podświetleniem, a szybko się przekonamy, że to strzał w dziesiątkę!

Artykuł sponsorowany

Udostępnij