koneser-house.pl

Blog tematyczny o ogrodzie i wnętrzach

Dom

Ogrzewanie na podczerwień – czy warto zainstalować je w domu?

Ogrzewanie na podczerwień – czy warto zainstalować je w domu?

Wybór systemu grzewczego to nie lada wyzwanie. Z jednej strony rynek oferuje rozmaite urządzenia i rozwiązania, które mają za zadanie zapewnić ciepło domownikom, z drugiej – każde z nich niesie ze sobą zalety i wady. Ciekawą propozycją, na którą warto zwrócić uwagę, jest wybór promienników podczerwieni, czyli ogrzewania na podczerwień. Czy warto na nie stawiać? Sprawdzamy!

Czym jest ogrzewanie na podczerwień?

W promiennikach podczerwieni, np. tych dostępnych na stronie https://econovli.pl/, wykorzystywane jest promieniowanie podczerwone. Najbardziej naturalne i zdrowe dla człowieka, które od dawna znajduje swoje zastosowanie w medycynie. Fale podczerwone zostają pochłonięte, m.in. przez ściany budynku, a następnie zamienione w energię cieplną i w tej postaci oddawane do wnętrz.

Ciepło jest równomiernie rozprowadzane, a jego źródłem stają się domownicy, budynek oraz wszystkie elementy wyposażenia. Tak wysoki komfort termiczny są w stanie zagwarantować tylko promienniki podczerwieni.

Ogrzewanie dla alergików i astmatyków

W przypadku ogrzewania promiennikami podczerwieni nie dochodzi do cyrkulacji powietrza. Nie ma zatem ryzyka unoszenia się pyłków i kurzu, które są źródłem alergenów. Ogrzewanie to jest zatem bezpieczne i zdrowe zarówno dla alergików, reumatyków czy astmatyków.

Ciepło i oszczędnie!

Praca promienników podczerwieni nie wymaga stosowania żadnych paliw ani przechowywania opału, już to wpływa na oszczędności. Ale nie tylko! Przede wszystkim domownicy odczuwają przyjemne ciepło. Chodzi o to, że można ustawić temperaturę na poziomie o 1-2 stopnie mniej niż żądana w danych przestrzeniach. Ta odczuwalna temperatura jest bowiem wyższa niż faktyczna, i to kolejny element, która ma wpływ na oszczędności.

Jeszcze jedna kwestia tyczy się tego, że choć do pracy promienniki potrzebują energii elektrycznej, to jednak bardzo szybko się nagrzewają, a ciepło jest równomiernie rozprowadzane, przez długi czas, już bez pobierania prądu.

Dla dopracowanych aranżacji

Prosty montaż i możliwość instalacji na ścianach czy na sufitach docenią użytkownicy, dla których aranżacja ma ogromne znaczenie. Na tradycyjne kaloryfery czy innego typu grzejniki zazwyczaj trzeba wygospodarować miejsce na ścianie, co ogranicza pole manewru pod względem urządzania wnętrz. Instalacja promiennika nawet na suficie to za to okazja, by zyskać miejsce na dodatkowe meble czy inne elementy wyposażenia.

Bezpieczna eksploatacja

Bardzo ważną jest zaletą jest bezpieczna eksploatacja w przypadku promienników podczerwieni. Nie ma tu ryzyka wycieku gazu bądź oleju, powstawania toksycznych oparów, które mogłyby stanowić zagrożenie zarówno dla użytkowników, jak i dla środowiska.

Promienniki podczerwieni oferują ciepło uzyskiwane w sposób bezpieczny, efektywny i oszczędny. Poznajmy wszystkie ich możliwości i weźmy pod uwagę podczas wybierania systemu grzewczego do domu. Dzięki nim zagwarantujemy domownikom maksymalny komfort termiczny i wygodę użytkowania.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij