koneser-house.pl

Blog tematyczny o ogrodzie i wnętrzach

Dom

Co wybrać zamiast klasycznej lampki biurkowej do domowej strefy pracy?

Co wybrać zamiast klasycznej lampki biurkowej do domowej strefy pracy?

Lampa biurkowa wydaje się być świetnym rozwiązaniem do strefy pracy wyznaczonej w domu. Nie jest to jednak jedyna dostępna opcja. Można bowiem postawić na różne konstrukcje oświetleniowe, które są zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne, a do tego nie zabierają miejsca na blacie biurka. Wybór jakich lamp warto rozważyć? Sprawdzamy!

Lampa montowana ściennie

Przede wszystkim w niewielkich pokojach, w których zorganizowane zostało domowe miejsce do pracy, ale i w przestronnych gabinetach, w których liczy się styl, warto rozważyć montaż lampy ściennej. Bardzo ciekawe propozycje można znaleźć na stronie https://lightplus.pl/. Lampy ścienne nie zajmują zbędnie miejsca zarówno na podłodze, jak i na blacie biurka. To zatem doskonały sposób na oświetlenie biurka, a dodatkowo uzyskanie ciekawego stylu w tej strefie.

Tradycyjny kinkiet można zamontować bezpośrednio nad blatem biurka, powyżej wysokości, na której znajduje się wzrok domownika, aby uniknąć efektu rażenia w oczy. Lampa powinna się znaleźć w połowie szerokości biurka, aby równomiernie oświetlała cały blat. Dobrze jest wybrać model z mlecznym kloszem lub abażurem, aby światło żarówki zostało nieco złagodzone.

Oświetlenie szynowe – na suficie lub na ścianie

Bardzo ciekawym, a zarazem praktycznym rozwiązaniem jest zastosowanie oświetlenia szynowego. Niewielkie punkty świetlne umieszczone na prowadnicach, razem tworzą konstrukcję, którą można zamontować zarówno na suficie, jak i na ścianie.

Największym atutem oświetlenia szynowego są ruchome źródła światła, które można dowolnie przesuwać w obrębie długości prowadnic. Ponadto głowice poszczególnych punktów świetlnych również są ruchome, co pozwala na regulację kąta padania światła. Tym samym użytkownik dopasowuje sposób oświetlenia biurka do własnych potrzeb.

Lampa podłogowa z kilkoma punktami świetlnymi

I praktycznym, i ciekawym wizualnie rozwiązaniem będzie zastosowanie lampy podłogowej. Do strefy pracy wybieramy jednak tę, która posiada więcej niż jedno źródło światła. Żarówka osłonięta kloszem skierowanym ku górze, zaoferuje światło padające ku górze, rozświetlające całą strefę, a zatem spełniające rolę lampy głównej.

Na elastycznym ramieniu znajdzie się mniejszy punkt świetlny, co pozwoli na precyzyjne oświetlenie wybranych obszarów blatu biurka. Atutem tego rozwiązania, podobnie jak w przypadku montażu lamp naściennych, jest oszczędność miejsca na blacie biurka.

O czym warto pamiętać?

Podczas pracy potrzebujemy światła, które wspomaga koncentrację i sprzyja dostrzeganiu detali. Jest to szczególnie ważne, gdy wykonujemy zadania wymagające maksymalnej precyzji. Wybierajmy zatem żarówki, które oferują światło zimne białe. Zadbajmy także o dobór kloszy, które złagodzą wiązkę światła, aby nie raziło ono w oczy podczas pracy i nie męczyło nadmiernie wzroku.

Jeśli zadbamy o właściwie dobraną lampę do domowego miejsca pracy, wykonywanie obowiązków zawodowych w systemie home office będzie znacznie łatwiejsze!

Materiał zewnętrzny

Udostępnij