koneser-house.pl

Blog tematyczny o ogrodzie i wnętrzach

Dom

Różne typy lamp podłogowych – gdzie sprawdzą się poszczególne z nich?

Różne typy lamp podłogowych – gdzie sprawdzą się poszczególne z nich?

Lampy podłogowe mają wiele zalet. Są mobilne, uniwersalne i mogą spełniać funkcję zarówno oświetlenia głównego, jak i kierunkowego. Wybieramy je do wielu pomieszczeń, a jeszcze więcej możliwości zyskujemy z tego względu, że dostępne są one w kilku konstrukcjach. Jakie typy lamp podłogowych znajdujemy na rynku? W jakiego rodzaju wnętrzach sprawdzą się konkretne modele? Sprawdzamy!

Klasyczna lampa podłogowa

Klasyczna lampa podłogowa to ta, która posiada klosz wieńczący smukłą, wysoką nóżkę. Zazwyczaj klosz jest szeroki, dzięki czemu oferuje dość dużą ilość światła. Oświetlenie kierowane jest ku górze, jest go na tyle dużo, że taka lampa sprawdza się w roli oświetlenia głównego.

Można wybrać kilka lamp podłogowych w tej najprostszej formie i ustawić je w różnych częściach przestronnego pomieszczenia. Ciekawym rozwiązaniem jest także zastosowanie każdej z nich w wydzielonych strefach. Dzięki temu miejsca o określonej funkcji zyskują na właściwym oświetleniu, a ponadto w obrębie sporej przestrzeni zachowana zostaje spójność aranżacyjna.

Tego typu lampy są bardzo praktyczne, uniwersalne, a zarazem estetyczne. Prostota i elegancja łączą się tu w jedną formę. Taką lampę można w dowolnym momencie przenieść do innego pomieszczenia, a nawet przestawić ją w obrębie tylko jednego z nich, by uzyskać inny sposób oświetlenia. Poza tym konstrukcja określana mianem prostej nie oznacza, że oświetlenie to jest nudne i nijakie. Wręcz przeciwnie! Potrafią one zachwycić ciekawym kloszem, kolorem, materiałem czy detalami, co udowadniają propozycje ze strony https://azzardo.com.pl/.

Lampa podłogowa z regulacją

Lampy, które zapewniają możliwość regulacji, oferują bardzo precyzyjny sposób oświetlania domowych wnętrz. Wśród takich propozycji znajdują się także lampy podłogowe. Zazwyczaj są sporych rozmiarów, za to mają regulowaną wysokość ramienia, które zakończone jest kloszem. Dzięki temu domownicy sami decydują, w jaki sposób i jakie przestrzenie chcą oświetlić.

Tak wykonana lampa podłogowa sprawdza się np. w domowym biurze. Może zastąpić klasyczną lampkę biurkową, tym samym uwalniając miejsce na blacie biurka. Będzie ona również ciekawym wyborem np. do sypialni czy salonu.

Lamp podłogowa z wysięgnikiem

Użytkownicy chętnie wybierają lampy podłogowe z wysięgnikiem. To oświetlenie zaskakujące rozmiarami, zajmujące sporo miejsca, za to w ciekawy sposób podkreślające aranżację wnętrza. Klosz czy inna osłona źródła światła umieszczona na wysięgniku sprawia, że lampę można ustawić np. w kącie salonu czy sypialni, światło zaś kierując bezpośrednio nad sypialniane łóżko czy kanapę wypoczynkową. Jest ciekawie, praktycznie i można pokusić się o rezygnację z lamp sufitowych.

Rynek oświetleniowy potrafi zaskoczyć lampami podłogowymi o klasycznych kształtach i standardowych rozmiarach, a także tymi, które są niezwykle ciekawe, innym zaś razem przypominają futurystyczną wizję artysty. Wybierzmy tę, która wpisuje się w nasze gusta i właściwie spełnia swoje funkcje w danym wnętrzu.

Udostępnij