koneser-house.pl

Blog tematyczny o ogrodzie i wnętrzach

Dom

Nowoczesne oświetlenie domu – 7 trendów!

Nowoczesne oświetlenie domu – 7 trendów!

Nowoczesne oświetlenie kształtuje atmosferę wnętrza i potrafi odmienić charakter każdej przestrzeni. Jest znakomitą alternatywą dla klasycznych rozwiązań i odpowiedzią na oczekiwania miłośników współczesnych stylowych aranżacji. Jakie trendy dominują w ostatnim czasie w kategorii oświetlenie domu? Poznajcie najpopularniejsze przykłady.

Oryginalne, funkcjonalne i proste rozwiązania

Minimalizm  – w ostatnim czasie projektanci lamp rezygnują z ekstrawaganckich dekoracji i skomplikowanych form. W zamian oferują proste, niekiedy bardzo surowe projekty, które doskonale wpisują się w minimalistyczne i uniwersalne aranżacje, zachwycając estetyką i przemyślanym designem.

Naturalne surowce 

Lampy inspirowane naturą, jak również wykonane z naturalnych materiałów to strzał w dziesiątkę dla sympatyków designerskich wnętrz z charakterem. Drewno, wiklina czy bawełna to surowce, które wykorzystane w charakterze dodatków z powodzeniem wprowadzą ciepło i przytulność.

Stojące lampy ledowe

To nie tylko oszczędność energii, a przez to niższe rachunki, ale również produkty przyjazne dla środowiska. Długa żywotność i bezproblemowa obsługa oraz szeroki wybór form sprawia, że ledowe lampy podłogowe są chętnie wybierane do salonów, domowych gabinetów czy pokojów gościnnych.

Reflektory szynowe

 Czyli funkcjonalność na pierwszym miejscu. Małe reflektory umieszczone w torze mogą być swobodnie przesuwane. Użytkownik sam reguluje kąt nachylenia punktów świetlnych, dostosowując oświetlenie do indywidualnych potrzeb. Rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza w mniejszych pomieszczeniach, wizualnie je powiększając.

Lampy loftowe

 Owietlenie w wariancie wiszącym od wielu lat nie wychodzi z mody. Także nadchodzące sezony upłyną pod znakiem prostych form, najczęściej bazujących na industrialnych konstrukcjach z drucianych prętów otaczających żarówki. Rozwiązania zdają egzamin zwłaszcza w kuchniach i jadalniach, lecz dobrze wpisują się też w wystrój salonów. 

Plafoniery

 Reprezentant grupy uniwersalnych lamp, od lat należący do czołówki rozwiązań zapewniających komfort użytkowania, bez względu na miejsce, w którym się znajdą. Ściśle przylegające do sufitów, znakomicie komponują się z minimalistycznymi wnętrzami, rozpraszając światło tak, aby równomiernie dochodziło do każdego zakamarka pomieszczenia. 

Geometryczne kształty

Prostotę i minimalizm można oczywiście wyrazić za pomocą łagodnych kształtów. Elipsy, łuki i wszelkiego rodzaju opływowe formy z powodzeniem staną się centralnym punktem najważniejszych pomieszczeń w domu. Proste, ponadczasowe kształty lamp pretendują do miana wyznacznika elegancji.
Tekst powstał przy współpracy z oswietlenie-sklep.pl

Udostępnij