koneser-house.pl

Blog tematyczny o ogrodzie i wnętrzach

DomWnętrza

Jak urządzić salon w stylu hampton?

Jak urządzić salon w stylu hampton?

W pomieszczeniach zaaranżowanych w stylu hampton można poczuć się niczym w luksusowym nadmorskim kurorcie. We wnętrzach zastosowane są naturalne barwy oraz szlachetne materiały, co sprawia, że są one eleganckie oraz ponadczasowe.

Czym cechuje się styl hampton?

Tego typu stylistyka stanowi doskonałe połączenie elegancji, szyku oraz przytulności. Jest to możliwe poprzez zastosowanie neutralnej kolorystyki oraz drewna w obrębie podłogi, mebli, boazerii, a nawet na sufitach. Poza tym, do wnętrz utrzymanych w stylu hampton doskonale pasują wysokogatunkowe materiały, takie jak choćby: marmur, len, mosiądz czy wełna. Kwintesencją tej stylistyki są również wygodne kanapy i leżanki, które sprzyjają relaksowi, a także jasne barwy, okiennice zamiast ciemnych zasłon oraz marynistyczne dodatki.

Na jakie kolory warto się zdecydować?

Aranżując wnętrze w stylu hampton warto wybierać kolorystkę bliską naturze. Może to być zatem ponadczasowa biel, beż, kość słoniowa, a także naturalne kolory drewna i błękity. Różnorodne odcienie błękitu pojawiają się przede wszystkim w dodatkach. Mogą to być na przykład: poduszki, wazony, koce, pledy czy elementy zastawy stołowej.

Czym cechuje się salon w stylu hampton?

Salon w stylu hampton jest jasny i przestronny. Musi się w nim znaleźć wygodny zestaw wypoczynkowy. W tym przypadku dość często wybieranym rozwiązaniem są dwie kanapy ustawanie na przeciwko siebie w centralnej części pomieszczenia. Takie ustawienie mebli sprzyja wygodnym rozmowom domowników i zaproszonych przez nich gości. Alternatywny zestaw wypoczynkowy może tworzyć potężny narożnik oraz fotel lub fotele. Niezależnie jednak od kształtu, meble w stylu hampton powinny być pokryte jasną i szlachetną tkaniną, w tym na przykład lnem. W strefie relaksu powinny się również znaleźć koce i poduszki w granatowe pasy lub zdobione haftem w kształcie kotwicy, latarni morskiej lub statku. Styl hampton cechuje się również obecnością wazonów ze świeżymi kwiatami, jasnymi świecami oraz lampionami i latarenkami, nadającymi wnętrzu unikalny klimat. Salon w stylu hampton powinien być wzbogacony o dodatki wykonane z rattanu lub wikliny. Mogą to być na przykład stylowe kosze na gazety. Styl hampton wymaga również odpowiedniego oświetlenia. W tym przypadku doskonale sprowadza się światło słoneczne wpadające do pomieszczenia przez duże okna, które jest uzupełnione światłem rozproszonym lamp wykonanych z metalu lub wikliny. Ciekawym i pożądanym elementem są również lampy stołowe cechujące się porcelanowymi detalami oraz abażurami wykonanymi z naturalnych tkanin.

Udostępnij