koneser-house.pl

Blog tematyczny o ogrodzie i wnętrzach

Dom

Zalety nowoczesnego domu piętrowego

Zalety nowoczesnego domu piętrowego

W obecnych czasach coraz więcej osób decyduje się na wybór nowoczesnego domu piętrowego. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej, a także zapoznać z głównymi zaletami wyboru takiego rozwiązania.

Mała powierzchnia działki

Wśród głównych zalet wyboru nowoczesnego domu piętrowego można wymienić brak konieczności wyboru dużej działki. W przypadku domu piętrowego idealnie sprawdzi się nawet działka o mniejszych rozmiarach, ponieważ wszystkie pomieszczenia będą w odpowiedni sposób rozmieszone w domu. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest także zaoszczędzenie sporej ilości miejsca na działce oraz zdecydowanie się na większy ogród.

Niższe koszty budowy

Dom piętrowy oznacza także niższe koszty budowy, dlatego w obecnych czasach coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie. Metraż domu rozłożony jest na dwóch poziomach. Dzięki temu fundamenty domu mogą mieć mniejszą powierzchnię niż w przypadku domu znajdującego się jedynie na parterze. Oprócz tego mniejsze koszty poniesione będą także za wykonanie pokrycia dachowego, które ma mniejszą powierzchnię w przypadku domu piętrowego.

Podział na strefy

Kolejną zaletą wyboru nowoczesnego domu piętrowego jest także ułatwiony podział obiektu mieszkalnego na strefy. Dzięki temu możliwe jest wyodrębnienie strefy gościnnej, a także prywatnej. Strefa codziennego funkcjonowania, w której przyjmuje się także gości, zazwyczaj jest na parterze. Natomiast strefa prywatna, która obejmuje sypialnie oraz pokoje dzieci, umieszczona jest na piętrze. Dzięki takiemu rozwiązaniu z całą pewnością ułatwione jest codzienne funkcjonowanie, a więc warto się nad nim zastanowić.

Możliwości aranżacyjne

Nowoczesny dom piętrowy ma bardzo szerokie możliwości aranżacyjne. W domach piętrowych znajduje się dość mała liczba skosów, dlatego istnieje duża ilość wolnej przestrzeni do zaaranżowania. W tym przypadku nie trzeba wykonywać mebli na wymiar, ponieważ wszystkie wybierane elementy powinny się bez większych problemów mieścić w domu. Oprócz tego w domach piętrowych ma się zazwyczaj lepszy dostęp do dziennego światła słonecznego, co sprawia, że wszystkie pomieszczenia są efektywniej oświetlane na co dzień.

Skuteczniejsze ogrzewanie

Wśród głównych zalet wyboru domu piętrowego można także wymienić skuteczniejsze ogrzewanie bryły budynku. Dlatego warto się w szczególny sposób zastanowić nad takim rozwiązaniem, ponieważ w obecnych czasach ceny ogrzewania są dość wysokie oraz wciąż rosną. Dom piętrowy jest bardziej zwarty niż dom parterowy, dlatego z całą pewnością łatwiej i szybciej można go ogrzać.

Udostępnij