koneser-house.pl

Blog tematyczny o ogrodzie i wnętrzach

Porady

Rodzaje filtrów do oczyszczacza Panasonic

Rodzaje filtrów do oczyszczacza Panasonic

W oczyszczaczach marki Panasonic można znaleźć różne rodzaje filtrów. Warto się z nimi zapoznać oraz dowiedzieć nieco więcej na temat ich specyfiki.

Filtr HEPA

Wśród różnych rodzajów filtrów przeznaczonych do oczyszczaczy marki Panasonic można wskazać filtry HEPA. Są to filtry powietrza o wyjątkowo wysokiej wydajności, a także wysokiej skuteczności w usuwaniu wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, nawet tych o mikroskopijnych rozmiarach. Filtr HEPA H13 stworzony został z włókien polimerowych, które są ułożone w kształt harmonijki. Dzięki temu możliwe jest szybkie i sprawne eliminowanie wszelkiego rodzaju chorobotwórczych patogenów. Skuteczność tego rodzaju filtra sięga nawet 99,75%, co oznacza, że z powietrza usuwane są także zanieczyszczenia związane ze smogiem.

Filtr węglowy

Filtr do oczyszczacza Panasonic to także wysoko wydajny filtr węglowy. Głównym celem jego funkcjonowania jest usuwanie z powietrza zanieczyszczeń w postaci różnego rodzaju nieprzyjemnych zapachów, z którymi nie radzą sobie zbyt dobrze pozostałe filtry. Filtr tego rodzaju swoją strukturą przypomina plaster miodu, a w jego składzie można znaleźć węgiel aktywny, który wiąże na swojej powierzchni substancje odpowiedzialne za niekorzystny zapach. Filtry węglowe są bardzo skuteczne w niwelowaniu dość zróżnicowanych zapachów. Wśród nich można na przykład wymienić dym tytoniowy, a także inne nieprzyjemne zapachy, także te pochodzenia organicznego.

Filtr nawilżacza

W oczyszczaczach powietrza Panasonic można również znaleźć specjalne filtry nawilżacza, które są wykorzystywane w końcowym etapie oczyszczania powietrza. Dzięki nim możliwe jest usuwanie zdecydowanej większości chorobotwórczych patogenów, takich jak wirusy lub bakterie. Skuteczność tego rodzaju filtrów sięga nawet 99,9%. Filtry nawilżacza wyposażone są w innowacyjną technologię Naone, dzięki czemu możliwe jest zneutralizowanie nieprzyjemnych zapachów już po stu dwudziestu minutach pracy urządzenia. Oprócz tego filtry nawilżacza w skuteczny sposób zapobiegają przesuszeniu powietrza w pomieszczeniach, ponieważ w odpowiedni sposób je nawilżają. Żywotność filtra nawilżacza może sięgać nawet do dziesięciu lat, w zależności od sposobów jego użytkowania na co dzień.

Jonizacja

Wśród różnych funkcjonalności oczyszczaczy powietrza marki Panasonic można wskazać również możliwość jonizacji powietrza, która jest niezwykle istotnym aspektem w całym procesie. Jonizacja ma na celu wspomaganie głównych filtrów oraz jeszcze lepsze usuwanie wszelkich zanieczyszczeń z powietrza. Wiele modeli marki Panasonic zostało wyposażonych w jonizację, która umożliwia punktową wentylację jonów. W większości przypadków możliwe jest również automatyczne nawilżanie suchego powietrza, dzięki czemu oczyszczacze łączą swoją funkcjonalność wraz z nawilżaczami powietrza.

Żywotność filtrów

Żywotność filtrów marki Panasonic jest dość długa, ponieważ są to produkty, które charakteryzują się wyjątkowo wysokim poziomem wydajności. Żywotność filtrów węglowych oraz filtrów nawilżacza może sięgać nawet do dziesięciu lat. Natomiast w przypadku filtrów HEPA jest to jedynie trzy lata, głównie ze względu na dużą ilość zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu. Filtry marki Panasonic znacząco wyróżniają się na tle konkurencji, dlatego warto zdecydować się na wybór urządzeń tej marki. Dokładna żywotność stosowanych filtrów zależna będzie również od sposobu ich codziennego użytkowania, a także częstotliwości użytkowania. Jednak warto zwrócić uwagę na fakt, iż regularna wymiana filtrów w oczyszczaczach na pewno sprawi, że ich działanie będzie bardziej efektywne.

Artykuł powstał we współpracy z https://filterbank.pl/

Udostępnij