koneser-house.pl

Blog tematyczny o ogrodzie i wnętrzach

Porady

Przepis na elegancką ścianę – tapeta deski czy biel w wydaniu 3D?

Przepis na elegancką ścianę – tapeta deski czy biel w wydaniu 3D?

Deski na ścianie, czerwona cegła czy białe cegły to stylistyka, która jest bardzo popularna w aranżacji mieszkań. Drewno kojarzy się ze stylem skandynawskim, biel z nowoczesnymi aranżacjami. Warto pamiętać, że nowoczesne tapety to tani i szybki sposób na wykonanie interesującej dekoracji na ścianie. Jakie tapety wykorzystać, by stworzyć modne i ponadczasowe wnętrze? 

Deski na ścianie

Drewno zawsze było chętnie stosowane przez projektantów wnętrz w aranżacjach. Nie ma się czemu dziwić! Jest to materiał bardzo elegancki i estetyczny. Jednocześnie nawiązuje do trendów bliskich naturze. 

Wadą drewnianych dekoracji jest ich cena. Drewno nigdy nie należało do tanich materiałów wykończeniowych. Można jednak zastąpić drewno na ścianie tapetą, która ma wzór drewna. Jest to praktyczne, tanie i estetyczne rozwiązanie. 

Tapeta deski 3D może przypominać drewno, które jest oszlifowane i eleganckie. Taka tapeta sprawdzi się w nowoczesnych mieszkaniach. Warto pamiętać, że do pokoju, który jest wąski warto wykorzystać tapetę drewno 3D, której deski są poziome. Dzięki temu pokój optycznie zostanie poszerzony. Chcąc podwyższyć pokój wykorzystujemy tapetę, na której deski są ułożone w pionie. 

Tapeta deski 3D delikatnie bielone będzie wspaniale wyglądała w mieszkaniach, które są w stylu skandynawskim. Warto do takiej aranżacji wykorzystać białe, proste meble. Sukces gwarantowany. 

We wnętrzach retro oraz rustykalnych pięknie będzie prezentowała się tapeta deski 3D, które wyglądają na stare i zniszczone. Takie deski mają uchybienia, szczerby i rysy. Warto również zwrócić uwagę na tapety, na których deski wyglądają tak jakby farba, która na nich jest, ledwo się trzymała. 

Biała ściana – klasyka w najlepszym wydaniu

Białe ściany to już klasyka w aranżacji wnętrz. Biel jest kolorem, który często uważany jest za nudny i zachowawczy. Można jednak sobie z tym bez problemu poradzić. Wystarczy wykorzystać białe tapety, które ożywią każde wnętrze. 

Biała tapeta 3D może wyglądać bardzo klasycznie. Wystarczy, że znajdzie się na niej wzór przypominający cegłę bądź deski.  Może jednak wyglądać nowatorsko i zaskakująco. Biała tapeta 3D będzie wyjątkowo intrygująca, gdy jej wzór będzie przypominał pikowany materiał. Taka tapeta będzie wspaniałym dopełnieniem pokoju w stylu glamour. 

Biała tapeta 3D będzie idealnym uzupełnieniem wnętrza nowoczesnego. Wystarczy wybrać wzór, który przypomina fale, heksagony czy nachodzące na siebie trójkąty. Warto pamiętać, że tapety, które mają przestrzenny wzór to świetna propozycja do pokoi, które nie są duże. Biała tapeta 3D optycznie powiększy pokój. 

Wybierając białą tapetę 3D należy umieścić ją wyłącznie na jednej ścianie. Dekorując nią cały pokój można uzyskać pomieszczenie, które będzie przytłaczające. 

Tapety 3D to propozycja dla osób, które cenią sobie nowoczesne i proste rozwiązania. Tapeta to szybki i stosunkowo tani sposób na metamorfozę wnętrza. Dzięki ciekawemu motywowi bez problemu można zaaranżować wnętrze w stylu glamour, rustykalnym lub nowoczesne i minimalistyczne.

Udostępnij