koneser-house.pl

Blog tematyczny o ogrodzie i wnętrzach

Wnętrza

Płytki z cegły – czy warto je kupić?

Płytki z cegły – czy warto je kupić?

Płytki z cegły pozwolą stworzyć niesamowicie ciekawe aranżacje nie tylko we wnętrzach, ale także wokół domu. W obecnych czasach istnieje bardzo dużo mitów, które związane są z ich zastosowaniem, montażem, a także pielęgnacją. Warto dowiedzieć się więcej, jaka cegła na ścianę jest najlepsza i czy płytki z cegły są dobrym wyborem.. 

Cegła na ścianę – czy warto?

 Bardzo popularna jest ostatnio cegła dekoracyjna. Są to cementowe płytki, które bardzo przypominają autentyczną, starą cegłę. Jest to rozwiązanie często pojawiające się we wnętrzach – wcale nie traci swojej popularności. Warto zaznaczyć, że cegiełka to ponadczasowe rozwiązanie. Powinno pasować do różnych stylów aranżacyjnych. Dzięki temu jest bardzo efektowną alternatywą dla płytek, tapet, a także dekoracyjnych tynków. Na polskim rynku można znaleźć producentów, którzy tworzą kolekcje płytek ze starej cegły, które są naturalnie nierówne i mają nieregularne krawędzie. Ponadto wyróżniają się innymi niedoskonałościami. W ten sposób prezentują się wyjątkowo i realistycznie. Na rynku kupić można również imitacje starej cegły w wielu wariantach, które różnią się między sobą kolorem czy strukturą. Dzięki temu można stworzyć wymarzoną ceglaną aranżację w wielu innych odsłonach. W przypadku gdy chcemy wykorzystać taki rodzaj płytek, to z pewnością pojawia się dużo pytań. Ludzie często zastanawiają się, czy z montażem takich płytek może sobie poradzić amator i w którym miejscu można je ułożyć. Warto najpierw powiedzieć, iż cegła dekoracyjna nie nadawać się będzie do kuchni czy łazienki. Po właściwym zaimpregnowaniu płytki, które imitują cegłę możemy położyć w praktycznie każdym pomieszczeniu mieszkalnym. 

Jakie płytki z cegły wybrać?

 W obecnych czasach istnieje przekonanie, iż ceglane płytki nie sprawdzają się nie tylko w łazience, ale także w kuchni. Jednak nie musimy obawiać się o to, iż narażone na działanie wody mogą zniszczyć się bądź zmienić swój fabryczny wygląd. Musimy pamiętać o tym, iż z tego samego materiału robione są także elewacje bądź elementy przeznaczone do architektury ogrodowej. Z tego powodu cegła musi być trwała oraz odporna. Jeżeli już ułożyliśmy oraz zafugowaliśmy płytki, trzeba następnie je zaimpregnować właściwym preparatem zabezpieczającym. Powinien on stworzyć na powierzchni cegły warstwę ochronną, która będzie chronić cegłę przed wszelkimi zabrudzeniami bądź nasiąknięciem wodą. Z łatwością możemy zaaranżować urokliwą ceglaną ścianę tuż nad kuchennym blatem. Można też ją postawić blisko umywalki. Trzeba też powiedzieć o tym, że płytki z cegły mogą być idealnym dopełnieniem aranżacji kuchni, a także łazienki. Idealnie pasują zwłaszcza do stylu rustykalnego bądź industrialnego. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że cegła ma znakomite właściwości izolacyjne. Ponadto jest bardzo ciepła i nie powinna tracić swej pierwotnej barwy. Dzięki niej można stworzyć wymarzoną ozdobę każdego wnętrza mieszkalnego. Zapewni sielski i bardzo przytulny klimat. Zdecydowanie warto ją dodać do swojego domu.

Udostępnij