koneser-house.pl

Blog tematyczny o ogrodzie i wnętrzach

Porady

Montaż dachu – co warto o nim wiedzieć?

Montaż dachu – co warto o nim wiedzieć?

Dach to jeden z najważniejszych elementów każdego domu jednorodzinnego. Jego nadrzędną funkcją jest ochrona budynku przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz szeroko pojętymi czynnikami zewnętrznymi. Pomimo że pełni on wiele istotnych funkcji, to jego zamontowanie wbrew pozorom nie jest prostym zadaniem. 

Montaż dachu – o czym warto pamiętać?

Wiele osób sądzi, że kluczem do skutecznego montażu dachu są dobre materiały. Choć faktycznie jest to prawda, to solidne materiały nie wystarczą, by końcowy efekt był satysfakcjonujący. Niezbędna jest bowiem także odpowiednia wiedza oraz doświadczenie, które umożliwią poprawny i bezpieczny montaż. Aby przebiegł on prawidłowo, należy pamiętać przede wszystkim o odpowiednim ułożeniu dachówek. Zgodnie z przyjętymi zasadami układa się je w poziomych rzędach, zaczynając od okapu. Trzeba jednak pamiętać, by skrajne dachówki zostały przybite. Dzięki temu dach będzie wytrzymały i odporny na intensywne opady deszczu i mocne wiatry. Przy dokonywaniu montażu nierzadko ważny może być także rodzaj papy – szczególnie dobrze sprawdzą się samozgrzewalne warianty. W wielu przypadkach ważne jest też umiejętne zamontowanie strzechy – to ona determinuje ogólny wygląd wielu domów i wpływa na ich estetykę. Należy jednak pamiętać, że sposób montażu zawsze zależy od rodzaju materiału, z jakiego ma być wykonane pokrycie. 

Z jakiego materiału najlepiej zrobić pokrycie dachu?

Aby pokrycie dachu było żywotne i wyróżniało się dobrą jakością, warto stawiać na dachówki wykonane z ceramiki bądź z cementu. Wyróżniają się ona przede wszystkim świetną trwałością, ale ich przymiotem jest też piękny wygląd. Ciekawą alternatywą dla nich mogą być także blachodachówki, które najczęściej robi się z miedzi albo z ocynkowanej stali. Ich mocną stroną jest przede wszystkim przystępna cena, ale również relatywnie niewielka waga. Niezłe recenzje zbierają dodatkowo pokrycia bitumiczne wyróżniające się bardzo prostym montażem. Przy wyborze idealnego materiału warto zwracać uwagę nie tylko na jego solidność, ale też na kąt nachylenia dachu. 

Komu zlecić wykonanie dachu?

Jeżeli zależy Ci na profesjonalnym montażu pokryć dachowych w Warszawie, to powinieneś skorzystać z usług profesjonalistów, którzy zjedli zęby na swoim fachu. Dzięki temu wykonanie dobrego dachu będzie nie tylko bezpieczne, ale również niezbyt czasochłonne. Więcej przydatnych i praktycznych informacji na temat profesjonalnego montowania pokryć dachowych znajdziesz pod adresem: https://www.dachkowalscy.pl/

 

Udostępnij