koneser-house.pl

Blog tematyczny o ogrodzie i wnętrzach

Wnętrza

Jaką podłogę wybrać do salonu?

Jaką podłogę wybrać do salonu?

Salon to najbardziej reprezentatywna część naszego domu, mieszkania. To tutaj zazwyczaj zapraszamy gości i organizujemy różnego rodzaju przyjęcia. Warto więc poświęcić nieco więcej czasu na sam projekt i wizję jak powinno wyglądać to miejsce. W tym artykule podpowiemy, jaką podłoga wybrać do salonu i czym kierować się podczas jej wyboru.

Dopasuj podłogę do swoich preferencji

Podłoga to niezwykle istotny element każdego wnętrza. Potrafi nadać wyraz danemu pomieszczeniu i zupełnie go odmienić. Ciężko jest przecież wyobrazić sobie salon gdzie będziemy deptać po gołym betonie. Podłoga ma za zadanie również chronić nasze stopy przed utratą ciepła i zapewnić nam wygodne poruszanie się po niej.

Na początku powinniśmy zastanowić się, jakiego rodzaju podłogę chcielibyśmy mieć w naszym salonie. Często udając się do sklepu, ludzie kierują się jedynie tym, co w danym okresie jest modne. Pamiętajmy jednak o tym, że po pewnym czasie, może okazać się to dla nas rozczarowaniem. Wybierajmy więc materiały, które są zawsze modne i eleganckie – w ten sposób będziemy cieszyć się nimi naprawdę długo.

Co do rodzaji podłóg, wyróżniamy przede wszystkim takie jak:

  • podłoga drewniana,
  • podłoga winylowa,
  • podłoga laminowana.

Warto poznać właściwości każdej z nich, zanim podejmiemy ostateczną decyzję. Nie powinniśmy na pewno zrażać się, kiedy zobaczymy cenę takiej podłogi. Dobrej jakości materiały na pewno nie będą należały do najtańszych.

Panele czy płytki do salonu?

Wiele osób rozważa opcję płytek do salonu zamiast paneli. Oczywiście, jest to równie ciekawa opcja, ale warto ją na początku dobrze przemyśleć. Pamiętajmy o tym, że płytki zabierają nam ciepło. Chodzenie po nich gołą stopą w zimie odpada, jeżeli nie zainstalujemy ogrzewania podłogowego. Panele nie będą aż tak chłodne.

Co do aspektów wizualnych, decyzja tutaj należy już do nas. Czasem wizja naszego wnętrza całkowicie krzyżuje opcję umieszczenia w nim podłogi z drewna. Możemy poprosić architekta, aby zrobił dla nas wizualizację, dzięki której lepiej zobrazujemy to w naszej głowie.

Jeżeli chodzi o koszty, to nie da się jasno powiedzieć, co najbardziej będzie nam się opłacać. Wszystko zależy od  jakości danego materiału i tego, czy zdecydujemy się na dodatkowe ogrzewanie podłogowe.

Floor Zone czyli doświadczeni pracownicy i ogromny kapitał wiedzy

Jesteś na etapie doboru podłogi do swojego salonu i szukasz sprawdzonej firmy? Podłogi od Floorzone to opcja najlepsza z najlepszych! Profesjonaliści zadbają o to, aby dobrać materiał, który najbardziej sprawdzi się w twoim salonie. W ofercie sklepu znajdziemy szeroki wybór produktów znanych na cały świat. Możemy liczyć na doradztwo na najwyższym poziomie oraz sprawny i szybki montaż. Na pewno unikniecie tutaj rozczarowania.

Sklep mieści się w Sopocie – przy pięknej Alei Niepodległości pod numerem 658. Możemy liczyć tutaj na obsługę na najwyższym poziomie – pracownicy zadbają o to, aby znaleźć dla klientów najlepsze rozwiązanie. 

Czy warto inwestować w podłogi?

Zakup materiałów na podłogi jak i ich montaż nie należy do najmniejszych wydatków. Dla wielu z nas jest to naprawdę sora inwestycja. Często klienci biorą pożyczkę specjalnie na ten cel. Pojawia się więc pytanie: Czy naprawdę warto inwestować w podłogę tak duże pieniądze? Wszystko oczywiście zależy od tego, jak długo planujemy jeszcze mieszkać w danym miejscu. Pamiętajmy o tym, że dobrze wykonana podłoga z dobrego materiału wystarczy nam na lata i przetrwa niejedno pokolenie. Zdaniem specjalistów, warto zainwestować tutaj większą sumę, tak aby nie pojawiła się konieczność wymiany jej na nową po krótkim okresie czasu.

Jeżeli szukamy podłogi do salonu, pamiętajmy o tym, że jest to najbardziej reprezentatywne miejsce w naszym domu. Nie możemy więc doprowadzić do tego, aby wyglądało byle jak. Zaplanuj swój budżet i dobierz najlepszy materiał dostosowany do twoich preferencji.

Udostępnij