koneser-house.pl

Blog tematyczny o ogrodzie i wnętrzach

Porady

Jak zaprojektować przestrzeń w kuchni?

Jak zaprojektować przestrzeń w kuchni?

Mawia się, że kuchnia to serce domu, dlatego tak ważna jest odpowiednia jej organizacja. To tam spędzamy wiele czasu nie tylko na przygotowywaniu posiłków, ale również na wielogodzinnych rozmowach przy kawie, czy herbacie. Odpowiednio zaprojektowana i zaaranżowana przestrzeń to przede wszystkim optymalizacja pracy, oszczędność czasu, ale również miejsce, w którym czujemy się dobrze i chętnie przebywamy. 

Jak dobrze wykorzystać przestrzeń w kuchni?

Podczas projektowania kuchni na pewno zależy nam na jak najlepszym wykorzystaniu miejsca po to, aby zyskać ergonomiczną przestrzeń do pracy i obszar, gdzie będziemy przechowywać niezbędne sprzęty. Pomóc w tym mogą meble na wymiar, które zapewniają maksymalne wykorzystanie pomieszczenia, szczególnie jeśli posiadamy małą kuchnię lub taką o niestandardowym kształcie. Zabudowa kuchenna wykonana na wymiar pozwala na wiele modyfikacji i dopasowanie jej do naszych potrzeb. Przed realizacją projektu warto skonsultować się z doradcą, aby uzyskać poradę o tym, jakie systemy zastosować w kuchni, co będzie najwygodniejsze w użytkowaniu — jeśli preferujemy szuflady, zamiast otwieranych szafek warto zaznaczyć to na etapie projektu, należy również wybrać wnętrze szafek narożnych w taki sposób, by pomieściły one dużo sprzętów, a jednocześnie zapewniały do nich łatwy dostęp. W tej kwestii najlepiej zdać się na specjalistów, którzy znają branżę od podstaw i pomogą na każdym etapie realizacji. Warto odwiedzić więc stronę https://www.fabrykamebli.pl/, gdzie znajdziemy mnóstwo inspiracji oraz wysokiej jakości meble kuchenne na wymiar. Producent pozwala na całkowitą modyfikację, jeśli chodzi o poszczególne elementy zabudowy oraz dowolną aranżację wnętrza szafek, czy szuflad, a także wybór koloru. 

Jak zaprojektować kuchnię od podstaw?

Wykonując projekt pomieszczenia, należy dokładnie zmierzyć przestrzeń i zaznaczyć na planie, gdzie znajdują się gniazdka, połączenia wody i wentylacje, aby dopasować meble do tych elementów. Następnym krokiem będzie kształt i wielkość zabudowy — jeśli możemy pozwolić sobie na wyspę, to warto zaprojektować ją na tym etapie, być może konieczne będzie umieszczenie na niej dodatkowych gniazdek. Projektując meble kuchenne na wymiar, musimy pamiętać o zachowaniu odpowiedniego ciągu roboczego, czyli takiego rozmieszczenia lodówki, zlewu i kuchenki, aby te znalazły się w jednej przestrzeni i oddzielone były blatem o odpowiedniej szerokości. Ilość miejsca do przygotowywania posiłków również jest tu bardzo istotna tak jak wielkość, czy wysokość szafek. W małej przestrzeni można postawić na zabudowę, aż do samego sufitu, aby zyskać miejsce do przechowywania. Dzięki personalizowanym meblom na wymiar ilość modyfikacji jest ogromna, co więcej Fabryka Mebli pozwala na wykonanie projektu samemu z pozycji kanapy, dzięki konfiguratorowi dostępnemu na stronie. 

 

Udostępnij