koneser-house.pl

Blog tematyczny o ogrodzie i wnętrzach

Wnętrza

Jak urządzić małą łazienkę w stylu loftowym?

Jak urządzić małą łazienkę w stylu loftowym?

Wybór stylu w łazience jest podstawą dobrej aranżacji i samopoczucia na co dzień, ponieważ w łazience spędzamy bardzo wiele czasu. I mimo że co kraj to obyczaj, to jednak wszystko wskazuje na to, że łazienka industrialna jest najpopularniejszym i najchętniej wybieranym stylem podczas wyposażania tego wnętrza. Co wzbudza takie zainteresowanie nim? Jak urządzić taką łazienkę?

Styl loftowy – prostota aranżacji

Styl loftowy, nazywany również industrialnym, jest mocno zdefiniowany i dzięki temu charakterystyczny. Ale co najważniejsze, można go dopasować do własnych upodobań i potrzeb. W łazience industrialnej warto sięgać też po inne style, bawić się i mieszać elementy z innych kierunków, tworząc wnętrze, w którym loftowe detale stanowią mocne punkty stylizacji. Trzeba jednak przy tym pamiętać o podstawach stylu, aby nie wyszedł z tego prawdziwy misz-masz, który nie tylko będzie męczyć oczy, ale na dodatek nie będzie funkcjonalny. 

Styl industrialny loftowy pojawił się w latach 50. ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych. Adoptowano wtedy na cele mieszkalne hale produkcyjne i fabryki. Korzystano więc z tego, co dawała konstrukcja, a materiałem wykończeniowym był beton oraz widoczne instalacje i rury. Dzisiaj mała łazienka w stylu loftowym może zostać stworzona w każdym domu.  

Jak urządzić małą łazienkę w stylu loftowym?

O atrakcyjności łazienki w stylu loftowym przesądzają przede wszystkim detale i dobrze dobrane materiały wykończeniowe. Mowa tutaj o płytkach, umywalkach, wannach i innych dodatkach. Wszystko z surowym wdziękiem i unikalnym charakterem zbliżonym do fabrycznych klimatów. Każda łazienka powinna opierać się również na określonej palecie kolorów. Króluje w niej przede wszystkim szarość surowego betonu. Stonowane odcienie można przełamać mocniejszymi akcentami, na przykład efektem metalu czy postarzeń. Materiały powinny opowiadać historię, podkreślać osobowość łazienki i charakter. 

Płytki łazienkowe z efektem cementu w łazience industrialnej

Mają określoną mniej więcej kolorystykę, wybór płytek nie powinien być żadnym problemem.  A jednak są płytki łazienkowe, które odnajdą się w stylu loftowym szczególnie dobrze. Najlepiej, jeśli imitują one beton architektoniczny. Są zdecydowanie mniej problematyczne niż surowy beton, a zapewniają równie dobry efekt. Na dodatek nie trzeba ich impregnować i świetnie się je czyści. 

Drewno w łazience loftowej

Imitacja starych desek, przecierany i postarzanych są tym w łazience, co właśnie w tym stylu będzie strzałem w dziesiątkę. Łącząc je z płytkami imitującymi beton, można stworzyć naprawdę efektowną aranżację. Płytki drewnopodobne od dłuższego czasu królują w łazienkach wszystkich stylów. Nie bez powodu, ponieważ ocieplają wnętrze i idealnie sprawdzają się pod prysznicem, gdzie naturalne drewno nie dałoby rady przetrwać. 

Udostępnij