koneser-house.pl

Blog tematyczny o ogrodzie i wnętrzach

Porady

Co należy wiedzieć o windach towarowych?

Co należy wiedzieć o windach towarowych?

Dźwigi osobowe, jakie można spotkać w budynkach o różnym charakterze, znane są na co dzień zdecydowanej większości społeczeństwa. Całkiem możliwe, że wybrane osoby podróżują nimi każdego dnia po kilka lub nawet kilkanaście razy. Zdecydowana mniejszość korzysta za to z wind towarowych lub gastronomicznych.

Czym są windy towarowe?

Robione jest to na tyle rzadko, że duża część osób myli ze sobą dźwigi osobowe i towarowe. Czas więc na to, aby nieco bliżej przyjrzeć się tym oby produktom – a w szczególności windą towarowym, które są rzadkie, ale są bardzo wygodne, zapewniając bezpieczeństwo przewozu towarów znajdujących się w środku.

Bo jak sama nazwa mówi – windy towarowe – służą w głównej mierze do przewozu ładunków o różnej masie w pionie. Często poukładane są na specjalnych paletach, które na wózkach widłowych, wpuszcza się do środka. Dzięki temu opróżnienie windy towarowej na wyższych/niższych kondygnacjach będzie łatwiejsze. Czy do windy towarowej może wejść człowiek? Tak, ale nie powinna to być zbyt duża ilość osób. Maksymalnie jedna lub dwie osoby, które będą pilnowały tego, aby winda została w odpowiednim czasie szybko rozładowana.

Czym wyróżnia się winda towarowa?

Windy towarowe mają to do siebie, że nie posiadają panelu wewnętrznego. Wszystkie przyciski, które służą do obsługi maszyny, znajdują się na zewnątrz. Dlatego też nie zaleca się podróżowania osobom w środku, ponieważ nie mają one tak naprawdę żadnego wpływu na to, co będzie działo się w środku.

Wśród innych cech charakterystycznych takich wind można wyróżnić fakt użycia. Często ma się z nimi do czynienia w branży hotelarskiej. Na szczególne wyróżnienie zasługują windy gastronomiczne. Takie, które służą do przewozu potraw lub też brudnych naczyń. Do wyboru są windy towarowe małe (jak chociażby właśnie wspomniana winda gastronomiczna) oraz te duże, jakie często użytkowane są w przemyśle. Te duże są w stanie poradzić sobie z ładunkami sporych rozmiarów.

Wybór odpowiedniego dźwigu do budynku

Nie tak łatwo postawić na sprawdzoną windę. W szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę szeroki asortyment katalogowy. Lepiej więc zdać się na dobrego wykonawcę, który pomoże podjąć finalną decyzję odnośnie do tego, który dźwig będzie dobry. Taką firmą jest Lift Service Komponenty, której danej kontaktowe można znaleźć na http://www.komponentylift.pl/produkty/dzwigi-towarowe. Warto zdecydować się na współpracę z nimi, jeżeli ktoś chce być pewny tego, że jego dźwigi osobowe/towarowe działają bez najmniejszych zarzutów.

 

Udostępnij