koneser-house.pl

Blog tematyczny o ogrodzie i wnętrzach

Porady

Żaluzje zewnętrzne – na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu?

Żaluzje zewnętrzne – na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu?

Po co są osłony okienne? Stosowane są one m.in. w celu zapewnienia maksimum ochrony prywatności. To dzięki nim można również sprawować kontrolę nad ilością promieni słonecznych, jakie docierają do wnętrza. Nie zawsze jednak istnieje konieczność montażu osłon wewnątrz. Można zdecydować się na żaluzje zewnętrzne. Ewentualnie – takie rozwiązanie można połączyć z osłonami wewnętrznymi.

Jak dobrać żaluzje zewnętrzne?

Decydując się na zakup takich osłon okiennych, należy odpowiedzieć sobie po drodze na kilka pytań.

Pierwsze – który rodzaj żaluzji będzie najlepszą propozycją? Do wyboru są: standardowe żaluzje, metalowe żaluzje.

Drugie – wykonanie pomiarów. Jakie wielkości będą potrzebne? Na tym etapie warto jednak poprosić o pomoc specjalistę, ponieważ każdy CM ma znaczenie. W szczególności, jeżeli chodzi o wybór żaluzji dla przestrzeni wspólnych.

Trzecie – jakie lamele? Żaluzje fasadowe muszą mieć odpowiednie lamele. Jednak wybór odpowiedniego typu ma istotne znaczenie. Warto ustalić, ile światła mają one przepuszczać. Konieczny jest również wybór odpowiednich kolorów lameli.

Czwarte – żaluzje sterowane w sposób elektroniczny czy tradycyjny? Bardzo wygodne rozwiązanie, jeżeli żaluzje będzie można sterować za pomocą pilota. Chociaż, trzeba liczyć się z tym, że elektroniczny system wpływa na powiększenie finalnej ceny.

Piąte – czy potrzebne są dodatkowe akcesoria, np. czujnik wiatru, słońca? Nie jest to koniecznością, ale może uprzyjemnić użytkowanie inwestorowi.

Zewnętrzne żaluzje mają wiele zalet i są coraz bardziej rozchwytywane przez klientów, którzy są na etapie montaż okien lub myślą o ich modernizacji. Warto na pewno wyposażyć się w takie osłony okienne, których żywotność oceniana jest na długie lata. Należy jednak zwrócić uwagę na ich wykonanie. Po to, aby zyskać pewność co do tego, że kupuje się coś, co będzie w stanie wytrzymać przez wiele długich lat na dworze, będąc wystawionym na działanie różnych czynników atmosferycznych.

Dobrej jakości żaluzje

Osoby, które chcą zamówić żaluzje mogą spojrzeć na ofertę firmy https://sunfas.pl/. W ich ofercie znaleźć można nowoczesne systemy żaluzji fasadowych, które można m.in. wyposażyć w napęd elektryczny i dodatkowe akcesoria. Podjęcie finalnego wyboru może stanowić problem. Na szczęście firma jest w stanie zapewnić fachowe doradztwo wskazując na rozwiązania, które doskonale przydadzą się w każdym domu. Warto również dodać, że jest to firma ciesząca się dobrą opinią wśród klientów, od wielu lat działająca na rynku.

 

Udostępnij