koneser-house.pl

Blog tematyczny o ogrodzie i wnętrzach

Dom

Nowoczesne projekty domów z płaskim dachem – postaw na innowacyjność

Nowoczesne projekty domów z płaskim dachem – postaw na innowacyjność

Tradycyjne domy powoli wychodzą z mody. Większość inwestorów marzy o konstrukcji nietypowej, która przyciąga wzrok przechodniów. Nowoczesne projekty domów z płaskim dachem to odpowiedź na ich potrzeby. Zobacz, jak prezentują się te niezwykłe konstrukcje i dowiedz się, dlaczego są tak pożądane.

​Nowoczesne projekty domów z płaskim dachem – design to nie wszystko

Choć nowoczesne projekty domów z płaskim dachem słyną przede wszystkim z nietuzinkowego designu, o nim powiemy więcej później. Popularność domy te zdobyły dzięki komfortowi, jaki oferują. Ich projekty tworzone są z myślą o potrzebach domowników, co widać na pierwszy rzut oka. Zwarta bryła dba o to, aby we wnętrzu utrzymywało się ciepło. Z kolei liczne przeszklenia sprawiają, że w domu jest jasno, co pozwala zaoszczędzić na prądzie. Jednak najważniejszą zaletą nowoczesnych domów z płaskim dachem jest właśnie zwieńczenie. Brak spadów pozwala całkowicie zagospodarować dostępną przestrzeń. Nie ma tu ograniczeń – nawet w domu parterowym możemy pozwolić sobie na budowę antresoli i zagospodarowanie powstałego piętra. Może to być sypialnia, pokój dziecięcy, a nawet domowa siłownia. Możliwości jest mnóstwo. Poza tym płaskie dachy są tańsze i szybsze w budowie niż ich wielospadowe odpowiedniki. Nie trzeba martwić się śniegiem gromadzącym się na dachu – choć zwieńczenie jest płaskie, posiada lekkie odchylenie umożliwiające swobodny odpływ wody deszczowej oraz śniegu. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii podczas budowy, nowoczesne konstrukcje są mniej podatne na na uszkodzenia.

​Jakie rozwiązania wykorzystują inwestorzy w nowoczesnych domach?

Wnętrze domu to centrum dowodzenia każdego domatora. Musimy więc zadbać o to, aby było spójne z całą budowlą. Największe atuty nowoczesnej konstrukcji kryją się bowiem w środku. Wielu inwestorów decyduje się wdrożyć systemy charakterystyczne dla inteligentnych domów. Są to przede wszystkim automatyczne, antywłamaniowe rolety, które mogą zasuwać się o ustalonych wcześniej porach. Nie powinno też zabraknąć światła na czujnik ruchu czy zdalnie sterowanych listw LED.

Choć nowinki techniczne i inteligentne rozwiązania są ważne, przy domu nie powinno zabraknąć stylowego ogrodu. Nowoczesne projekty domów z płaskim dachem często uwzględniają miejsce na ogród. Do takich konstrukcji najlepiej pasują ogrody japońskie. Lepiej zrezygnować z dużej liczby roślin, ponieważ może powstać chaos, którego byśmy nie chcieli. W tym przypadku mniej znaczy więcej.

​Nowoczesne projekty domów z płaskim dachem – jak się prezentują?

Czas przejść do jednej z najbardziej interesujących kwestii – a mianowicie do wyglądu nowoczesnych projektów domów z płaskim dachem. W takich konstrukcjach króluje minimalizm. Na próżno szukać tu ozdobnych elewacji, wykuszy czy lukarn. Zamiast tego znajdziemy liczne przeszklenia. Budowle są raczej proste. Możesz sprawdzić, jak wyglądają, wchodząc na stronę https://pracownia-projekty.dom.pl/tag-nowoczesne_projekty_domow_z_plaskim_dachem.html. Estetyczny i elegancki design nie tylko cieszy oczy, ale również portfele inwestorów. Czym prostsza konstrukcja, tym mniejsze koszty budowy i utrzymania. Właśnie dlatego nowoczesne projekty domów z płaskim dachem są tak popularne. Oszczędność na etapie budowy pozwala zachować fundusze na aranżację wnętrza, czy też projekt ogrodu. Zdarza się nawet, że omawiane projekty są szybciej realizowane, ze względu na niewielki stopień skomplikowania. Tak więc nowoczesne domy to same zalety – można się o tym przekonać, inwestując w te niezwykłe konstrukcje.

Udostępnij