Prawidłowo wykonana kurtyna paskowa


Zasłony oddzielające stanowiska pracy, na przykład odgradzające od otoczenia stanowiska spawalnicze, przegradzające skutecznie określone części pomieszczeń, wydzielające pewne strefy to kurtyny paskowe -pomocne, niezwykle uniwersalne i trwałe.

Właściwie wykonana kurtyna składa się z elastycznych, przezroczystych lub kolorowych, pasów PCV – gładkich lub wzmocnionych, zależnie od zastosowania zasłony, oraz zawiesia, czyli swego rodzaju wieszaka, na którym pasy są mocowane przy użyciu płytek mocujących. Do najpopularniejszych typów wieszaków należy zawiesie grzebieniowe, zwane też zawiesiem hakowym. By kurtyna była szczelna, należy solidnie w poziomie umocować na suficie lub ścianie wybrany wieszak tak, by pasy zwisały równolegle i rzeczywiście nie przepuszczały hałasu, likwidowały przeciąg czy zatrzymywały ciepłe bądź zimne powietrze w pomieszczeniu.
Co istotne, pasy powinny zwisać swobodnie, a ich długość kończyć się około 1 centymetra nad podłogą. Dzięki temu nikt nie najedzie na kurtyny spawalnicze i nie zerwie pasów.

Uniwersalność oraz trwałość omawianych zasłon sprawia, że cieszą się dużym zainteresowaniem.